امسال در نمایشگاه CES 2016 ابزارهای زیادی در مورد اینترنت اشیا و خانه هوشمند دیدیم. از یخچال هوشمند سامسونگ با یک صفحه‌نمایش بزرگ لمسی گرفته تا ظرف غذای هوشمند حیوانات! اما حالا یک مهندس گوگل یک وسیله هوشمند ساخته که شاید نیاز به آن بیشتر از سایر لوازم احساس شود: یک آینده هوشمند اندرویدی!

تصور کنید وقتی هر روز از خواب بیدار شده و جلوی آینه دست و صورت خود را می‌شویید با آینه‌ای هوشمند اندرویدی با اطلاعات مفیدی از جمله ساعت، تاریخ، وضعیت آب‌وهوا، پیش‌بینی آب‌وهوا، قرارهای مهم و سرخط خبرهای روز مواجه می‌شوید. به این ترتیب هم می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کرده و هم قرارهای خود را به خاطر داشته باشید.

یکی از مهندسان نرم‌افزار گوگل به نام «مکس براون» اخیراً تصاویر مربوط به پروژه آینه هوشمند خود را در وب‌سایت Medium منتشر کرده است که دیدن آن‌ها ما را شگفت‌زده کرد. چنین پروژه‌های هوشمندسازی بیش از به‌کار بردن صفحه‌نمایش لمسی روی یخچال یا ظرف غذای هوشمند می‌تواند زندگی روزمره ما را تحت تأثیر قرار دهد و درحالی‌که تماشای این تصاویر شاید شما را به یاد فیلم‌های علمی تخیلی بیندازد بهتر است به خاطر بیاورید روزی حمل تلفن‌های با صفحه‌نمایش لمسی بعید به نظر می‌رسید.